مانتو بته جقه

300.000

بهار را به تن کنید

توضیحات

مانتو با بهترین پارچه و طرحی زیبا و جذاب

در هر منطقه از ایران، فرهنگی حاکم است و بانوان ایرانی در تمام اعصار گذشته مطابق با قانون شرع و فرهنگ غالب محل زندگی شان سبکی از لباس محلی و سنتی را خلق کرده اند. لباس های سنتی بانوان ایرانی از تنوع گسترده ای در طرح، نقوش، پارچه و نوع دوخت بهرمند هستند. در دهه گذشته و در راستای تلاش برای تنوع بخشی به پوشش روزانه بانوان ایرانی، زیبایی های لباس های محلی بانوان این سرزمین با طراحی مانتوهای معمول همراه شده اند ومانتوی سنتی را خلق کرده اند. مانتوی سنتی در واقع لباسی است که از قوانین طراحی و دوخت مانتو با الهام از لباس های سنتی و محلی زنان ایرانی در طرح، نقش و دوخت پیروی می کند. تنوع بالای مانتوهای سنتی باعث شده که بتوان از آ ن ها در هر نوع مراسم و گردهمایی استفاده کرد. بنابراین مهم نیست که شما به یک میهمانی خودمانی یا قرار دوستانه می روید و یا قصد حاضر شدن در یک مراسم رسمی یا باشکوه را دارید، در هر حال استفاده از مانتو مناسب موقعیت با طرح سنتی، انتخابی صحیح است.

پارچه سنتی چه طرح هایی دارند؟

پارچه های سنتی پارچه هایی هستند که در آن ها از نقش ها، طرح ها و نقاشی های ایرانی اصیل استفاده شده است. از جمله این طرح ها می توان به طرح گلیم، طرح فرش، طرح قالی، طرح کاشی، طرح بته جقه، طرح لاله عباسی و طرح شمسه اشاره کرد که طرح های گفته شده همگی از طرح ها و نقوش اسلیمی به شمار می آیند. همچنین پارچه های سنتی دارای طرح هایی از نقاشی های مینیاتور، نقاشی های گل و مرغ، نگارگری و ترمه بوده که از نقاشی های اصیل ایرانی محسوب می شوند.

این مانتو ترکیب ساده دیگری است که باز هم از تلفیق پارچه هایی از جنس ابریشم خام طراحی شده است؛ اما این بار در رنگ هایی از دو طیف مختلف سبز و رنگ گرم اُكرايي.ایده اصلی طراحی این مانتو حفظ سادگی در عین در هم شکستن قرینگی است. نوار اپلیکه دوزی با طرحی از پارچه های بته جقه در حاشیه آستین چپ درنظر گرفته شده و بته جقه های اصلی هم در برش جلوی مانتو در قسمت راست. این بازی در طراحی اجازه نمی دهد که مانتو با وجود رنگ های گرمش شلوغ به نظر بیاید. برش این مانتو راسته درنظر گرفته شده و به جای دکمه یا بست های معمول هم به وسیله قزن روی هم قرار می گیرد.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مانتو بته جقه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *